Algemene informatie
Deze training is bedoeld voor leerlingen uit groep 8 die na de zomervakantie naar de middelbare school gaan. Of je er nu veel zin in hebt of het juist spannend vindt, iedereen heeft wel vragen of onzekerheden over deze nieuwe stap.
Wat doen we?
Spannend! Na de zomervakantie naar de middelbare school. Ook al ben je er helemaal klaar voor, of misschien niet, je hebt vast een hoop vragen over hoe het daar zal gaan. Hoe werkt het met die kluisjes, hoe zit het met magister, hoe leer ik nieuwe leerlingen kennen, hoe reageer ik op docenten en wat nou als ik m'n lokaal niet kan vinden?
- In de eerste bijeenkomst komen twee brugklassers op bezoek om al jouw vragen te beantwoorden over hoe het er aan toe gaat op de middelbare school.
- In de tweede en derde bijeenkomst brengen we situaties tot leven die op de middelbare school écht voorkomen. We oefenen met verschillende manieren van reageren, meer assertief, passief en agressief. Je leert dat elke reactie een ander effect heeft en dat het daarom handig is om na te denken over hoe je reageert.
Na de training voel je je meer weerbaar en zet je met vertrouwen de stap naar de brugklas.
Resultaat
- De leerlingen zetten met meer vertrouwen de stap naar de brugklas;
- De leerlingen weten beter wat zij kunnen verwachten van de middelbare school;
- De leerlingen zijn zich bewust van het effect van assertief, passief en agressief gedrag en weten wanneer zij dit kunnen gebruiken.
Praktische info
- Leeftijd: Leerlingen uit groep 8
- Aantal bijeenkomsten: 3 fysieke bijeenkomsten
- Locatie: Wijkcentrum De Hofstee
Meer weten of aanmelden?
Wil je meer informatie over de training? Neem contact met ons op via info@jeugdformaatacademie.nl voor een offerte op maat.
Ervaringen
“Ik heb veel meer zin in de brugklas!”
"Nu ben ik veel minder gestrest voor de overstap naar het voortgezet onderwijs.”
Er zijn momenteel geen boekbare data voor deze training
De training wordt wel weer opnieuw ingepland. Houd onze website in de gaten.

